вівторок, 10 листопада 2015 р.

Movie inspiration: Марсіанин / The Martian

Марсіанин. О, це була довгоочікувана екранізація! Тема Робінзона Крузо - невичерпна, а коли замість безлюдного острова - Марс, то тут вже навіть у найбільших скептиків прокидається інтерес. Скажу чесно, я не очікувала від фільму глибокої науковості, скоріше драми-драми - і власне її й отримала. Щоправда, "драма-драма" вийшла така легенька, на позитивчику і здобрена ретро-хітами.

The Martian. Oh, I was waiting for this movie! Robinson Crusoe's story is neverending adventure and when the desert island is actually the Mars, even the biggest skeptic feel some interest. To be true, I wasn't expecting deep scientific exploration in this film, just "drama-drama" - and I've got it. Yet drama came out to be very light and positive, mixed with retro music hits)


Отож, по сюжету наш герой Марк Вотні випадково залишається на Марсі, коли їхня експедиція тікає від негоди. Напарники вирішують, що він мертвий і спокійно вирушають на Землю. А Марк тим часом приходить до тями і розуміє, що ой-ой-ой... Власне, що ще відчувати, коли тебе "забули" на Марсі? Це ж не у лісі. І навіть не на острові. Це, панове, інша планета, яка не особливо пристосована для життя людей за межами їхньої маленької бази.

So, our "hero" Mark Watney accidentally stays on Mars, when their expedition runs away from a storm. His team decides he's dead, so that they just go back to Earth. But Mark gets back to consciousness and understands, that wow-ow-ow... Well, whet else can you feel, when you've been left on Mars? That's not a forest. And not an island. That's the other planet, my friends, and it's absolutely not suitable for people life outside their small base.На щастя, герой недовго страждає роздумами про смерть і тлін й береться за позитивне облаштовування свого життя. Адже в нього планів й справ ще море - дожити до наступної експедиції і таки покинути Марс! База в порядку, припасів ще доволі (адже космонавтів не шестеро, а лише один), а нові можна спробувати виростити. "Адже я перший ботанік на Марсі!" - заявляє Марк своєму щоденнику. Думаю, про цю легендарну картоплю на Марсі чули навіть ті, хто фільм не дивився. Тут треба віддати авторам фільму належне - за героєм весело спостерігати, диско музика робить картинку веселішою, а ентузіазм Вотні передається і глядачеві. Звичайно, далі не обійдеться без невеликого опускання на грішну землю - бо якби у нашого героя все вдавалось без проблем, то не вистачало б відчуття "драма-драма".

Fortunately, character doesn't suffer too much because of possible close death and starts to arrange his life. Because he's got a plenty of plans - survive till the next expedition and leave the Mars finally! The base is ok, there's enought food (because he's alone, without six expedition members) and he can even try to grow some more. "Because I'm the first botanist on the Mars!" - says Mark in his diary. I think everybody have heard about this epic potatoes on Mars - even the ones, who never watched this movie. Here I'd like to say I really adore movie creators, because it's really interesting to watch Mark's daily life and disco music makes everything more funny. And you get the enthusiams too) Of course, there'll be some troubles, because if our character had none of them, we'd have a lack of drama.А ще про нього дізнаються на Землі і тоді вже Марк веде спілкування з НАСА, а ті зладжено й співчутливо кидають всі сили на його порятунок, підключаючи до цієї великої місії навіть Китай і їхні таємні розробки) О, який зворушливий альтруїзм. Наш герой отож стає не тільки першим ботаніком, а й першим блогером на Марсі. Щастить йому невимовно - картопля росте, загублені пристрої починають працювати так, як треба, "космічний" скотч допомагає ізолювати базу (на пару з клейонкою)... І, звичайно, доблесні товариші з першої експедиції кидаються його рятувати, як тільки дізнаються, що він - упс! - залишися на Марсі живий. У фіналі фільму буде ще захопливий запуск в космос на кораблі з клейонкою замість нової частини, ага. І попри всі моменти ааабсолютної нереалістичності, цей фільм було цікаво дивитись від початку і до кінця)) Тому я вважаю, що Марсіанин вартий перегляду. Хоча мене все ж більше цікавить першоджерело, по якому його зняли. Треба почитати)

The Earth finds out about Mark, so later he communicates with NASA and they do their best to get him back, even working along with China and their secret technologies) Oh, that's such a touching altruism. The character becomes not only first botanist, but also first blogger on Mars. He's lucky like hell - potatoes grows well, cosmic tape helps to isolate the base in a storm (along with oilcloth)... And of course, dear teammates from the first expedition fly to save him as soon as they find out Mark is still alive. In the final of the movie there'll be an epic moment of launching a spaceship with an oilcloth in a place of nose part, yep. But even despite the moments of eeeepic unrealism, this movie was interesting to watch from the start to the end)) So I think The Martian is worth watching. But I'm more interested with the original story. I want to read it)


А ви дивились Марсіанина?
Have you seen The Martian?

34 коментарі:

 1. Дивились :) Як на мене, то на "троєчку". Рідлі краще б знімав продовження "прометея" :) Легенька така драма з присмаком фантастики. Хеппі енд і все таке. Книжку читати не захотілось чомусь. Для мене еталоном фантастичних фільмів останніх років залишається Інтерстєллар, а також Гравітація. А взагалі сумно, зара з такими технологіями і специфектами можна було б такі фільми забабахати, а виходить, що фанстастичні фільми з коло 80х років так і не можуть переплюнути. Але це суто моя думка, бо я являюсь дуже палким прихильником якісної фанстастики :)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. О, треба буде ще того Прометея глянути) Я з останніх років дуже люблю "Інтерстеллар" - от справді прониклась цим фільмом, хоча тут не останню ролі відіграв ефект від IMAX-екрану. А Гравітацію дивилась, але весь фільм було дужжже нудно - навтіь не знаю, чому, не сподобалось зовсім(
   Ну так, класика завжди приваблює)

   Видалити
 2. Я не слишком многого ожидала, так как не слишком люблю космическую тематику - обычно до фантастики этим фильмам так же далеко, как и до реальных событий. Но вот Марсианин меня действительно порадовал. Юмором, в первую очередь. И очень теплые ощущения в груди были после просмотра.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. таки так) З гумором в цьому фільмі все чудово - я б сказала, що краще за все інше. І саме гумор його витягає) Бо коли смієшся від душі, то можна повірити в нереальне і закрити очі на відсутність логіки)

   Видалити
 3. Не смотрела фильм. Картинки красивые, качество видеоряда явно на высоте)

  ВідповістиВидалити
 4. хаха) твое описание фильма повеселило))) особенно про клейонку
  скачаю на торренте) платить не хочется за просто фильм

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Серйойно - в цьмоу фільмі все "рішає" скотч і клейонка)) І гумор)) Але перегляду він вартий))

   Видалити
 5. Nice movie! I want to see it:)
  kisses

  http://irreplaceable-fashion.blogspot.com/

  ВідповістиВидалити
 6. книга очень понравилась, а фильм пока не смотрела - не хочу разочарований :)

  ВідповістиВидалити
 7. I haven't seen this yet, but I'd like to see it, great review :)

  http://crafty-zone.blogspot.com/

  ВідповістиВидалити
 8. Я ходила в кинотеатр на этот фильм, очень понравился, такой масштабный фильм!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Тааак, такі фільми найкраще в кіно дивитись)

   Видалити
 9. ще не бачила! на останньому фільмі с Баллок, мене аж нудило від їх перевантаженнь))

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Варто глянути))
   Це про Гравітацію? Я якось не оцінила))

   Видалити
 10. Movie sounds cool. I haven't seen it and I didn't read the book but I would love to.

  ВідповістиВидалити
 11. Я просто закохалась у цей фільм! Такий позитив і оптимізм! Дуже гарна стрічка, і музика там була підібрана дуже вдало - особливо Девід Боуі, він ну просто ідеально влився у цю атмосферу!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Так, позитиву йому вистачає))) Я на йбільше прониклась піснями ABBA)

   Видалити