середа, 19 листопада 2014 р.

Movie inspiration: Інтерстеллар [Interstellar]

Не слухай темряву в опівнічну добу
На схилі дня нехай палає твій вогонь
Щоб світло ночі не віддати на ганьбу...


Не так часто пишу про фільми, які дивлюся, бо не так часто і виникає бажання про них писати. Але от "Інтерстеллар" Крістофера Нолана зачепив сильно. Попри те, що я вперто не хотіла йти на тригодинне кіно про космос і врятування світу, ці три години пролетіли блискавично - як пролітає час у чорній дірі, мабуть...Історія загалом проста: в недалекому майбутньому людство вичерпало ресурси планети, прийшли часи засух і голодування, коли витрати на дослідження космосу видаються людям чимось надто марнотратним і зайвим. Але НАСА не дрімає: кінець земного світу близько і треба щось зробити, щоб цей світ врятувати. Завдяки червоточині біля Сатурна команда сміливців має потрапити в іншу галактику та вибрати там планету, котра підходить для переселення людей і заснування нового дому. І, звичайно, наш головний герой - воєнний пілот у відставці Купер - відправляється рятувати світ, покинувши своїх дітей... І те, чого він найбільше прагне протягом цієї подорожі - повернутись до них. Але польоти в інші галактики - це не той випадок, коли можна точно розрахувати час свого повернення...


Власне, цей фільм не так про космос, як про час: його біг, його умовність, його недостачу, його вагу. Про те, як кожен крок може означати втрату безцінних років або на додачу - смерть для людства... А ще це фільм про сім'ю і любов, яка "єдина не підвладна часу і простору". І це дуже мило, бо насправді рідко виходять фільми такого плану, де нема супергероя, його палкої коханки і натовпу міжпланетних ворогів, а є інша історія про безкраїй космос.

Так, космос у фільмі зачаровує. Саме тому на "Інтерстеллар" варто йти в кіно: щоб подивитись на чорну діру, відчути політ крізь червоточину, опинитися в маленькому кораблі на орбіті Сатурна. Космос, до речі, тут "правильний" - у ньому немає звуків. Космос тут безмежний, глибокий, неймовірний і захопливий. І вірш Ділана Томаса, котрий цитують у цьому фільмі так часто. Чудове поєднання.


Ще про що хочеться згадати, то це музика. Саундтрек від Ганса Ціммера розкішний, як і все, що він створює. І коли ти слухаєш його композиції, то мурашки бігають по шкірі, то так просто уххх... пробирає! До сліз іноді. Або я надто сентиментальна)

Не буду розповідати, чим все закінчилось - рекомендую до перегляду!.. Бо фільм сподобався, сподобався дуже попри попередній скепсис щодо нього. Тепер на черзі - "Хоббіт. Битва п'яти армій". Чекаю грудня!16 коментарів:

 1. собі зходити в кіно, чи що? але спочатку маю побачити Поводир, а потім і за голівудське візьмусь;)))

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. І я хочу на Поводиря потрапити, але все ж для мене зараз Хоббіт найочікуваніший. А Інтерстеллар став просто раптовою. радістю для прихильника фантастики і космічних краєвидів)

   Видалити
 2. Наташа, спасибо за рецензию! Я фильмы с такой тематикой не люблю, но мужу обязательно посоветую:)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Це подарунок для усіх прихильників фантастики)

   Видалити
 3. Прямо захотелось посмотреть. Наташа, спасибо за рассказ!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Якщо хочеться красивого космому - вперед!)

   Видалити
 4. так давно не была в кино.... но сейчас хочется чего то позитивного и веселого:) спасибо за рецензию:)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Цей фільм не зовсім підпадає під категорію "позитивне і веселе", але так, він крутий))

   Видалити
 5. Доведеться зрадити старій звичці та сходити на фільм, що не має нічого спільного із Марвел. На "Вартових галактики", щоправда, не пішла і не жалкую, бо після перегляду так і не зрозуміла, чого всі так тішилися.
  Але ж - космос, леді та джентельмени, космос! Чи не єдина річ, що примушує моє серце збуджено калатати (в компанії із практично повним, за рідкісними винятками, несприйняттям научної фантастики у кінематографі).

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. "Інтерстеллар" явно далекий віж Марвелу і Вартових Галактики) Але він вартий перегляду - як на мене, то на всі 100. Космос там справді винятково красивий і... величний. Як і має бути...)

   Видалити
 6. Вважаю цей фільм - фільмом року! Настільки він мене захопив!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Аналогічно) Хоча я навіть не планувала на нього йти - за компанію вийшло!
   П.С. Підписалась навзаєм і з радістю читатиму вас!

   Видалити