середа, 4 червня 2014 р.

Maleficent: movie inspiration

Варіації на тему давніх казок завжди будуть актуальними, особливо, коли туди досипати модних спецефектів, Анджеліну Джолі і гарну піар-кампанію) Отож, цілком випадково для себе я вчора потрапила в кіно на Maleficent - "Малефісента", котру в прокаті ще називають "Чаклунка".


Анонс з сайту Планета Кіно:

Головна героїня фільму «Чаклунка» – підступна чаклунка (Анджеліна Джолі). Проте такою вона була не завжди. Коли у її королівство вдерлися чужинці, у жорстокій боротьбі вона намагалася захистити свої володіння. З часом її серце перетворилося на камінь. У гніві Малефісента проклинає Аврору, доньку короля Стефана (Шарлто Коплі) – у 16 років та вколе собі палень веретеном та порине у сон. З часом чаклунка шкодує про свій вчинок, адже саме Аврора зможе спасти її королівство.
Про створення студією «Walt Disney Pictures» фільму за мотивами казки «Спляча красуня» заговорили ще у 2009 році. Виконавиця ролі чаклунки Анджеліна Джолі зізналась, що костюм та грим робили її образ настільки страшним, що діти на знімальному майданчику її боялися. Усі, крім рідної доньки – Вівьеє Долі-Пітт, яка зіграла маленьку принцесу Аврору. Зйомки тривали з червня по жовтень 2012 року, решту часу до прем’єри присвятили комп’ютерній графіці. У яскравості картини сумніватися не варто, адже це режисерський дебют Роберта Стромберга – художника фільмів «Аватар» та «Аліса у країні мрій».

Отож, маємо історію про те, що зла відьма - насправді не зла відьма, а просто рогата хмм... фея Оо Котра живе в чарівному королівстві і тішиться в компанії дивних магічних істот. А потім вона зустрічає хлопчика з королівства людей і все стає добре. А потім він дорослішає, обрізає її крила, щоб стати королем і загалом знищує серце нашої Малефісенти-Джолі повністю. Після чого вона все активніше одягається в чорне, робить все своє магічне королівство сумно-сіро-зимовим і проклинає дочку короля, котрий зрадив її. 


Проте в процесі дорослішення принцеси Аврори виявляється, що вона - мила і хороша дівчинка, котра дуже любить Малефісенту, магічних істот і взагалі весь світ. Тому проклинати її вічним сном - якось не дуже круто. А що прокляття зняти не можна, то казка рухатиметься звичним шляхом, тільки що прекрасний принц нам особливо не допоможе, а от сповнений любові поцілунок в чоло від Джолі - саме те, що лікар прописав! Ну, після Frozen тема, коли принцеси обходяться без прекрасних принців скоро стане мейнстрімом) Закінчується все добре: злого короля переможено. Магічне і людське королівство об'єднуються, Аврора править усіма, а Малефісента повертає собі крила. Всі щасливі))

Як на мене, то найвлучніша фраза про цей фільм: Анджеліна Джолі красива. Прочитала десь в інтернетах і я цілком згодна)) Так-так, що б там не відбувалось на екрані, вона красива у кожному кадрі так, наче той кадр можна видрукувати і повісити на стіну плакатом. Оці високі підкреслені вилиці, повні яскраві губи, очі, котрі переливаються магічним вогнем. Момент, коли вона злітає вище хмар зустрічати сонце і все таке - чудово, чудово) Невеличний дисонанс викликала сцена фінальної битви, де у неї під сукнею виявився облягаючий латексний костюм на кшталт жінки-кішки, але це вже деталі...


Щодо Аврори-Фаннінг, то вона мила і простенька, як на мене надто ванільна якось видалась. І мрія 16-річної дівчинки прожити все життя у лісі чарівних істот - це трішки...ммм... дивно, як на 16-річну дівчинку) Але казка така казка. До речі, про чарівних істот. Мене в таких історіях завжди трішки дивує відсутність "наповнення" світу. Тобто, так, у королівстві людей живуть люди, ололо. А у магічному? Ми бачили різних чарівних істот, але ж Малефісента теж у когось народилась. І вона явно відрізняється від духа чи живого дерева. Де створіння, схожі на неї?.. Це так і не дає мені спокою, бо я не хочу, щоб вона вічно була самотня і сумувала(Ще один персонаж, про якого хочеться згадати - це Діавель, ворон, котрого Малефісента врятувала від смерті і потім почала використовувати, як свого шпигуна-помічника, перетворюючи його то не людину, то на ворона... то на дракона Оо До останнього, до речі, я вірила, що "поцілунок щирої любові" - це буде саме поцілунок Діавеля, бо по фільму він нічого так проводив час з Авророю і все таке. Але не склалось) 

Солодкавого юного принца з сусіднього королівства, котрий разочок зустрівся з Авророю, ми негайно відкинули, як кандидата. І добре)) Хоча наприкінці він там ще десь проходив, але я рада, що цю історію "щирої підліткової любові" не форсували і закінчили на тому ж, з чого й почали: Анджеліна Джолі - красива, а літати - круто!

The end =)


2 коментарі:

 1. Дивилася цей фiльм ще на самому початку показу в Українi. I щось таки в ньому магiчне є, але якось вийшло "ми хотіли зробити дуже класний фільм, але не встигли дописати сценарій".
  Згодна с тобою, що дуже дивно, що в зачарованому лісі нема нікого схожого на Мале, так навіть і про батьків нічого не сказано. Хоча цей фільм про саму Мале, про її життя.
  Джолi - чудова, як i ворон. Також дуже сподобалася Аврора у виконанi малої Джолi-Пiтт. Але ось iншi актори касту якось не дуже.
  А фiнал був передбачуваний, та й не сподобався.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. О так, а бо ж: "Ми хотіли дописати сценарій, але потім вирішили, що однієї Джолі і так вистачає".
   Казковий "замкнутий світ" важче сприймати, коли він наче з претензіями на сУрйозністьі епічність... І мені маленька Аврора найбільше сподобалась, бо Фаннінг така собі) А у Стефана ще у малого на обличчі написано, що він заразою виросте...
   Фінал таки лол. Зате ворон-дракон - оце було круто) Майже другий Хоббіт!

   Видалити