неділя, 20 квітня 2014 р.

Великдень =)

Світлого Великодня!

А ось такі писанки в нас нещодавно розписували студенти на площі Ринок =) 

Щоб виготовити хоч одну писанку традиційним методом, потрібно немало терпіння, але результат того вартий. До того ж, кожна писанка - особлива. А традиційні візерунки у кожного регіону свої, як і візерунки вишиванок. А їхній символізм поєднує найкращі побажання з найдавнішими віруваннями.

Не треба бути знаним модним критиком, щоб помітити, наскільки великий вплив на моду мають національний одяг та традиційні візерунки. Це й не дивно, бо національний костюм кожного народу - це не тільки втілення традицій, а й одяг, який неодмінно до лиця представникам тої чи іншої нації і відображає її поняття про канони краси. 

Наприклад, екзотичні для нас японські кімоно мають кілька цілей. По-перше, видовжити фігуру та зробити її пропорційнішою: від природи у японок довгий тулуб та короткі, а часто ще й кривуваті ноги. А що ми бачимо в жінці в кімоно? Горду й делікатну струночку. Широкий пояс обі розділяє тіло саме так, щоб вигідно представити його. По-друге, такий одяг візуально "згладжує" нерівності фігури. Для нас це може прозвучати дивно, бо в європейські традиції їх переважно намагаються виділяти та підкреслювати, але японські поняття про красу навпаки оспівують "плоску" фігуру.

Але повернімось від теми Японії до Великодня =) Ось трішки писанок для святкового настрою!


П.С. За всі фото, окрім першого (мого) подяка тумблеру!Немає коментарів:

Дописати коментар